Site İçeriği Sezaver Seçki Kimdir 25.07.2008
 

Sezaver Seçki Kimdir

 

Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni- Regresyon Terapisti- Ressam

Eğitmen ve Terapist kimliği

Sezaver Seçki 1960- Adana doğumlu, evli ve iki çocuk annesidir. 20 yil Ingilizce öğretmeni olarak çalisti. Psikolojiye olan meraki nedeniyle bu konuda bilgilenmek ve alternatif terapi uygulama becerisini gelistirmek için çesitli seminerlere katildi. EMEIH Hipnoz uygulayicisi, INLPT NLP Master, Reiki Master, EFT uygulayicisi ve Kuantum Düşünce Teknigi Egitmenidir. Andy Tomlinson'dan aldığı Regresyon Terapisi egitimi esnasinda en derin ruhsal sorunlarının çözümüne ulasti. Yaşadığı iç görülerle hem kendine hem çevresindekilere karsi doğallıkla artan bir anlayis ve şefkat hissi deneyimledi. Bu duyguların eşliğinde, danışanlarının en yüksek hedeflerine ve iç huzuruna kavusmalarına yardımcı olmaktan büyük mutluluk duymaktadır. 2005 yılndan bu yana Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde uygulamalı Kuantum Düşünce Teknigi seminerleri vermektedir. Geçmis Yasam Regresyon Terapisti olduktan bu yana katılımcılarını bu terapi hakkında bilgilendirmekte ve 3 saat süren bireysel seanslarını basarıyla uygulamaktadir. Karşılaştığı ilginç vakalari Evrensel Yasalarla bütünleştirmiş, 'Kaderimize Yön Veren Evren Yasaları' adlı kitabında yayınlamıştır.Diğer yandan, kendi geçmis yasam deneyimlerinden edindigi içgörülerini yağlı boya resim olarak tual'e aktarmaktadir.


Sezaver Seçki'nin aldığı eğitimler ve  bu eğitimler hakkındaki görüşleri

Ressam kimliği

1960-;Adana doğumlu olup Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldu.20 yıllık öğretmenlik hayatını resim çalışmalarıyla renklendirdi Adnan Ateşok ve Ethem Aydın'ın destekleyici eleştirileriyle yağlı boya resim tekniğini geliştirdi.Türkiye genelinde 5 kişisel sergi açtı.1997 yılından itibaren üyesi olduğu Adana Ressamlar derneğinin düzenlediği karma sergilere katılmaktadır.Resimlerinde birlik-bütünlük duygusunu mistik bir yorumlamayla tuale aktarma çabasındadır. Mevlana konulu resimlerinde bir yandan evrensel denge yasasını hatırlatırken,bir yandan da semazenleri melek kanatlarıyla betimleyerek nefsine yenik düşmeyip özündeki güçle bağlantıda olmanın huzur verici dinginliğini vurgulamak istemektedir.Halen Adana NLP Kişisel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık merkezinde seminerler vermekte ve bireysel danışmanlık görevini sürdürmektedir.

    Açtığı kişisel sergiler:

  1. 2000-Adana ressamlar derneği Mimar Sinan Sanat Galerisi.
  2. 2000-İskenderun Güney Eğitim Vakfı Sanat Galerisi.
  3. 2004-İstanbul Teknik Üniversitesi Vakıftepe Sosyal Tesisleri.
  4. 2004-Didim Rotary Kulübü.
  5. 2008-Adana Ressamlar Derneği AÇS Sanat Galerisi

Öğretmen kimliği

1981 yılında Yabancı Diller Yüksek Okulundan, 1984 yılında da Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldu.. Öğretmenlik hayatına MEM Lisan dershanesinde başladı.. Özel Adana Lisesi ve Türk-Amerikan Derneğinde birer yıl İngilizce öğretmenliği,DEM dershanesinde 2 yıl müdirelik yaptı.. Ortaokul-Lise eğitimini tamamladığı Özel Güney Lisesinde 9 yıl, ardından Ç.E.P Anadolu İletişim Meslek Lisesinde 9 yıl İngilizce öğretmeni olarak hizmete devam etti.. 2001-2005 yılları arasında Açık Öğretim İngilizce Öğretmeni Yetiştirme Projesinde 4 yıl görev aldı.. Üstün yetenekli öğrencilerin devam ettiği Bilim-Sanat Merkezlerinde öğretmenlik yapma hakkı kazandı. 2006 yılında emekli oldu..

 

Copyright © 2008, Sezaver.Net. Her Hakkı Saklıdır.        Designed By  Mitra