Site İçeriği Sezaver Seçki Kimdir 25.07.2008
 

Sezaver Seçki Kimdir

 

Sezaver Seçki

Sezaver Seçki (1960- Adana) Evli ve 2 çocuk annesidir. Ç.Ü. Eğitim Fakültesi mezunudur. İng. Öğretmenliğinden emeklidir. Ömür boyu öğrenmeye olan inancı ve psikolojiye olan merakı nedeniyle çesitli eğitimlere katılmıştır. Uzmanı oldugu Kuantum Düşünce Tekniğini Evrensel Yasalarla sentezleyerek, bütüncül bir boyut kazandırmiştır. Bu sentezle, farkındalık ve fark edileni bütünün hayrına olacak şekilde eyleme dökme becerileri kazandırmayı hedeflemiştir. Konunun eğitmeni olmak isteyenler için özel bir eğitim paketi oluşturmuştur.. 2005 yılından beri, seminerler vermekte ve Bireysel Danışmanlık yapmaktadır. Çalışmalarını Adana ve İstanbulda sürdürmektedir. Guruplar oluştugunda farklı illerdeki kişisel gelisim merkezlerinde de hizmet vermektedir. Geçmiş Yaşam Regresyon uygulayıcısıdır. Eğitimini Psikoterapist Andy Tomlinson’dan almıştır. Uluslararası (İBRT) onaylı Past Life Regression Academy diplomasına sahiptir. Konuyla ilgili Hayatlar Arası Hayat, doğum travmaları vb. ileri teknikleri takip ederek kendini geliştirmeye devam etmektedir. Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmenliğinin yanısıra, EMEIH Hipnoz uygulayıcısı, INLPT NLP Master, Reiki Master, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), EET (Duygusal Güçlenme Tekniği) uygulayıcısıdır. Çalışmalarında danısanlarının duygu durumuna göre, en uygun olacak tekniği, en kısa sürede sonuç alacak şekilde uygulamakta, onların kendi kendilerinin yaşam koçu olmalarına, en yüksek hedeflerine ve iç uzlaşıya kavusmalarına yardımcı olmaktadır. Gurup egitimlerinde, kişileri üzen, yoran duygusal sorunları ve özsaygı-özsevgi-özgüven-özinanç veya motivasyon eksikliğini gidermeye yönelik farkındalık çalışmalarıyla birlikte, ilişkilerin uyumu için etkin iletişim yollarını aktarmaktadır. Diğer yandan, karşılastığı ilginç vakaları kitaplaştırmaya, edindigi içgörüleri yağlı boya resim olarak tual'e aktarmaya ve karma sergilere katılmaya devam etmektedir. 2010 yılında kendi imkânlarıyla bastırdığı ilk kitabı ‘Saklı Gerçeklerimiz’ Sınır Ötesi Yayınevinin dikkatini çekmiş ve 2012 yılında, ‘Kaderimize Yön Veren Evren Yasaları’ adıyla yayınlanmıştır. Ardından, 'Ben ne anlatıyorum Bilinçaltım ne anlıyor', 'Kendini Yönetme Sanatı' ve 'İmgelerin, Olayların Sembolik Saklı Mesajı' adlı 3 kitabı daha kitapları yayınlanmiştır. Son dönemde Ayşe Nilgün Arıt'tan Şaman Eğitimleri almaya devam etmektedir. Çalışmaları arasına Sanatla Farkındalık Atölyeleri eklemiştir. Nlp teknikleri ve sanatın iyilestiren yönünü kullanarak Öğrenci Koçluğu yapmakta, İletişim Becerileri ve Motivasyon Eğitimleri vermektedir. 

Ressam kimliği

1960-;Adana doğumlu olup Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldu.20 yıllık öğretmenlik hayatını resim çalışmalarıyla renklendirdi Adnan Ateşok ve Ethem Aydın'ın destekleyici eleştirileriyle yağlı boya resim tekniğini geliştirdi.Türkiye genelinde 5 kişisel sergi açtı.1997 yılından itibaren üyesi olduğu Adana Ressamlar derneğinin düzenlediği karma sergilere katılmaktadır.Resimlerinde birlik-bütünlük duygusunu mistik bir yorumlamayla tuale aktarma çabasındadır. 

    Açtığı kişisel sergiler:

  1. 2000-Adana ressamlar derneği Mimar Sinan Sanat Galerisi.
  2. 2000-İskenderun Güney Eğitim Vakfı Sanat Galerisi.
  3. 2004-İstanbul Teknik Üniversitesi Vakıftepe Sosyal Tesisleri.
  4. 2004-Didim Rotary Kulübü.
  5. 2008-Adana Ressamlar Derneği AÇS Sanat Galerisi

Öğretmen kimliği

1981 yılında Yabancı Diller Yüksek Okulundan, 1984 yılında da Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünden mezun oldu.. Öğretmenlik hayatına MEM Lisan dershanesinde başladı.. Özel Adana Lisesi ve Türk-Amerikan Derneğinde birer yıl İngilizce öğretmenliği,DEM dershanesinde 2 yıl müdirelik yaptı.. Ortaokul-Lise eğitimini tamamladığı Özel Güney Lisesinde 9 yıl, ardından Ç.E.P Anadolu İletişim Meslek Lisesinde 9 yıl İngilizce öğretmeni olarak hizmete devam etti.. 2001-2005 yılları arasında Açık Öğretim İngilizce Öğretmeni Yetiştirme Projesinde 4 yıl görev aldı.. Üstün yetenekli öğrencilerin devam ettiği Bilim-Sanat Merkezlerinde öğretmenlik yapma hakkı kazandı. 2006 yılında emekli oldu..

 

Copyright © 2008, Sezaver.Net. Her Hakkı Saklıdır.        Designed By  Mitra